V letošním roce se nám celkem dařilo. Nejprve jsme vyhráli 1. místo ve štafetovém závodě, kterého se naše škola účastnila s nemalým přispěním žáků naší třídy.        V dubnu jsme úspěšně začali turnaj Hokejbal proti drogám. V základním kole, které se konalo v Berouně,  jsme vydřeli 2. místo. Přičemž jsme prohráli až ve finále a to v prodloužení. Postoupili jsme do regionálního kola, kde jsme nakonec skončili 4. Výborně jsme rozehráli i fotbalový McDonald´s Cup. S přehledem jsme vyhráli Berounské kolo. Nakonec jsme skončili v okrese na 2. místě. Turnajem jsme prošli bez porážky a ve finále prohráli o pouhý 1 gól. Nemalých úspěchů dosáhla Marianka Sedláková. Ve výtvarné soutěži Chci si hrát, nechci se bát obsadila 3. místo. V matematické soutěži Klokánek, kategorie Cvrček obsadila 3. místo v okrese. A její básnička vyhrála v soutěži, kterou vyhlásil parlament naší školy. Všem moc gratulujeme. Je to moc pěkný pocit moci zúročit vše, co se ve škole naučíme. A v poslední řadě jsme odeslali Reportáž z našeho knihkupectví, kterou jsme stvořili všichni společně. Jsme plni očekávání, zda opět zabodujeme.

Co se skrývá mezi knihami aneb reportáž z našeho knihkupectví

Knihkupectví Oty Pavla

Knihkupectví Oty Pavla bylo založeno roku 1982. Nese název slavného českého spisovatele a novináře, který žil na začátku 20. století. Od počátku je jeho majitelkou Marcela Kroppová. V současné době má 2 oddělené prodejny. Prodejna, kterou vám chceme přiblížit byla přestěhována do nových prostor roku 1992. Nachází se v Havlíčkově ulici nedaleko Husova náměstí v Berouně. Pracují zde 4 prodavačky. Druhá prodejna se jmenuje Knihkupectví Františka Nepila.

Místnost měří cca 70 m². Je to velká, útulná prodejna se spoustou zákoutí. Najdeme zde koutek s knihami pro děti, mládež, romány, koutek detektivní. Můžeme také počítat s tím, že zde určitě seženeme mapy a jiné pomůcky a učebnice do školy. Protože všichni rádi vaříme, zaujal nás regál s kuchařkami. Poslední dobou se prodávají i knížky, do kterých se píše, trhají se a různě se ničí. Jsou oblíbené spíše u našich starších sourozenců. Je to například Můj vlastní deník, Destrukční deník.Velice nás potěšilo, když jsme našli několik knih psaných velkým tiskacím písmem. Jelikož jsme se sami učili číst genetickou metodou a v té době ještě moc knížek na trhu nebylo. Velice se nám líbila knížka Večerníčků napsaných formou komiksů a vydaných edicí ČT. Tuto knihu bychom pro budoucí prvňáčky určitě doporučili. U pokladny si můžete nakonec přikoupit různé drobné předměty ke čtení. Jako jsou záložky, tabulky, pohlednice, apod. V současné době mají v prodejně 17 000 tisíc titulů. Ročně prodají 4 000 knih.

Nejprodávanější knížkou jsou všechny díly Deníku malého poseroutky, které napsal autor Jeff Kinney. Je také velice oblíbený u nás ve třídě. Vyšlo již 11 dílů. Z toho 2 díly jsou psány formou deníku, do kterých si můžete zapisovat. Děvčatům potom paní majitelka doporučila knihu od Ivany Peroutkové Anička a divadlo. Pro naše rodiče nám byla doporučena nová kniha od autora Lars Kepler – Stalker. Tyto knihy čte ráda i naše paní učitelka.

V knihkupectví nás velice mile přijaly. Zodpověděly nám na všechny naše dotazy a doporučily spoustu knih. Strávili jsme zde moc pěkné dopoledne a odnesli si do školy spoustu informací a tipů na knihy jako dárek za vysvědčení. Rozhodně stojí Knihkupectví Oty Pavla za návštěvu.